top of page

BEN KİMİM?

27067530_10157111033869778_8986169797542

ENTEGRE İLETİŞİM STRATEJİSTİ,
GİRİŞİMCİLERİN KANKİSİ, NETWORKING USTASI, KEDİ DELİSİ, 

BİLİM KURGU TUTKUNU, 

İNOVASYON AŞIĞI,

İEL DANSÇISI, FARKLI MUTFAKLARIN MERAKLISI, REFORMER FANI,

SARI SİYAHLI ve en önemlisi

ÇILGIN MAYA'nın ANNESİ!

Strateji, belirsizliği giderme ve verimliliği artırma sanatı. İyi bir strateji her konuda kapıları açabilecek bir kavram. Markanın stratejisi onu farklılaştıran, rakiplerinden ayıran yol haritası. Stratejist olabilmek, bu sanatı iyi icra etmek için farklı özelliklere sahip olmanız, markanın büyük resmine bakabilmeniz gerek. Bu noktada ben neler yaptım, anlatayım...

logo.png
The_New_School_logo.png
boun logo.png

İstanbul Erkek Lisesi mezunu bir SARI SİYAHlıyım...

Boğaziçi Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümünü bitirdim.

Üniversite hayatım boyunca farklı sektörlerde çalışan bir öğrenci oldum.

Anaokul öğrencilerine "bale" ve ortaokul öğrencilerine "Almanca" dersi vererek harçlığımı çıkardım.

New York'a Şeytan'ın Avukatı, "Devil's Advocate" filmi sayesinde aşık oldum ve bu güzel şehirde medya üzerine master yapmaya karar verdim. 

Yüksek lisansım boyunca farklı pazarlama şirketlerinde part-time çalıştım.

Aldığım full-time iş teklifi sayesinde NY'ta kaldım.

Rengarenk geçen 5 sene sonucunda 2003'te ülkeme döndüm.

20 seneden uzun bir süredir İLETİŞİM dünyasının içindeyim. Bu çılgın ve dinamik evrenin her bir parçasına dokundum. New York'ta medya üzerine yaptığım yüksek lisansın ve aldığım Medya Yönetimi Sertifikasının yanında yıllar içinde farklı ülkelerde (İngiltere, Amerika, Yunanistan) pazarlama alanında öncü uzmanların eğitimlerine katıldım. 

 

Hem kurumsal firmalarda, global ajanslarda hem de yeni girişimlerle çalıştım. Medya ajanslarında stratejist görevini üstlendim, doğrudan pazarlama ajanslarında CRM ve bayi programlarını yönettim. Global markaların Türkiye'de öncü Twitter kampanyalarını hazırladım,  çok büyük bir Amerikan bankasının e-learning programını ve web sitesini tasarladım. 10 milyon dolarlık medya bütçeleri, 1 milyon TL'lik kampanyalar yönettim. Küçük bütçeli girişimlerin markalaşma sürecinde yer aldım. Danışmanlık yaptığım girişimlerin 1 milyon TL'lik  yatırımlar almasında rol aldım. Entegre projeler inşa ettim, global araştırmaları ülkeme adapte ettim. Konunun hiçbir zaman bütçenin büyüklüğü olmadığını sadece "etkili yönetimi" olduğunu gördüm.

İyi bir stratejist olabilmek için BÜYÜK resmi görebilmek ve bütün parçaları birleştirebilmek çok önemli demiştim ya işte bu nedenle bana PARÇA BİRLEŞTİRİCİ diyebilirsin! 

AMACIM birlikte çalıştığım markaların hayallerini aktif hale getirmek.  

İZLEDİĞİM YOL etkili, güncel, ufuk açıcı hizmetlerimi SIKICILIKTAN uzak SADE ve BASİT bir şekilde sunarak markalarıb eksiklerini tamamlamak, onları SIRADANLIKTAN arındırmak!

SONUÇ: DAHA GÜÇLÜ kadınlar... Dünyayı KADINLAR KURTARACAK!

bottom of page